Archiwa kategorii: Różne

Spotkanie branży incentive travel – czy będzie polski oddział SITE?

Pokusiłem się dziś na wpis , który ma na celu tylko i wyłącznie sprawdzenie efektywności pewnych narzędzi. Napiszę pokrótce o incentive travel czyli o podróżach motywacyjnych. Podróże motywacyjne to gałąź turystyki biznesowej przypominająca turystykę rekreacyjną, mimo to stanowi ona odrębny produkt turystyczny.

Czytaj dalej

Andpol, Tryton, Rabanet czy lody.pl jaką domenę wybarć?

Jak nazwać firmę, żeby przyciągała uwagę klientów? Pytanie , które spędza sen z powiek wielu specjalistów od CI, a o dziwo także specjalistów SEO. Do niedawna twierdziliśmy że wręcz idealnym rozwiązaniem jest wybranie w nazwie domeny słowa kluczowego, na które chcemy się pozycjonować. hurtowo rejestrowaliśmy domeny, które miały w swojej nazwie słowa kluczowe typu sklep-posciel.pl,  twoja-posciel.pl itp… Dzięki aktualizacją Google okazało się że ta strategia w dłuższej perspektywie była błędna

Czytaj dalej

Nie lubię nc + i tyle

Dawno nic nie napisałem na blogu, ale dziś przed świętami jestem tak zbulwersowany jedną firmą, nc+, że napiszę krótko. Nie lubię k…. mać tej firmy na maksa. Od kilku dni staram się zrozumieć co dzieje się z moim telewizorem :) . Korzystam z niego rzadko więc jak sobie coś poukładam to normalnie irytują mnie wszystkie zmiany.  Popapranie mi programów to jednak nic nie znaczący szczegół w porównaniu z tym jak firma potraktowała swoich dotychczasowych klientów.

Czytaj dalej

Jak się robi dobre SEO nie mając pojęcia o pozycjonowaniu czyli jajecznica z kurkami

Do napisania tego wpisu natchnęło mnie spotkanie z dwoma przesympatycznymi młodymi kobietami. Jedna z nich jest moją klientką a druga prowadzi blog kulinarny. W trakcie rozmowy o serwisie www, który być może będziemy wspólnie budować zboczyliśmy na temat pozycjonowania bloga kulinarnego.  Moja rozmówczyni chciała się dowiedzieć jak zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach, żeby zwiększyć ruch. Ku mojemu zaskoczeniu Pani Monika nie posiadając żadnej wiedzy o pozycjonowaniu streściła mi podstawy SEO.  Jak to możliwe ?

Czytaj dalej

Na szczupaka nad Wartę w Koninie – materiał sponsorowany Starostwa Powiatowego w Koninie

Króciutki wpis o działaniach promocyjnych naszego  Starostwa Powiatowego w Koninie. Jednym z moich ostatnich hobby jest wędkowanie. Wraz z moim synkiem, a czasem nawet z dziećmi i żoną wędkujemy sobie na konińskich akwenach :) . W związku z tym, że kartę wędkarską mam od maja 2012 roku ( wcześniej nie potrzebowałem mój dziadek był rybakiem w Powidzu )  moja wiedza o metodach, technikach połowu wędką jest znikoma. Śledzę w wolnych chwilach więc wszelkie info na portalach min. na wędkuje.pl  I o to natknąłem się na artykuł promocyjny naszej

Czytaj dalej

Pomagamy Joasi Maciejewskiej

Są rzeczy ważniejsze i pilniejsze niż pozycjonowanie. Przede wszystkim mogą nam sprawić więcej przyjemności. Jedną z nich jest pomoc innym ludziom. Bez jakichkolwiek wstępów przesyłam link do profilu http://www.facebook.com/joannamaciejewskapomoc   na Facebooku, gdzie szerzej opisany jest problem. W skrócie sprawa wygląda tak Joasia jest osobą poruszająca się na wózku inwalidzkim z dodatkowymi problemami kończyn górnych. Do swojej rehabilitacji potrzebuje urządzenia o kosmicznej nazwie MOTOMED viva2. Opis tego urządzenia znajdziecie na profilu ( link powyżej ). Joasia otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, niemniej część kosztów zakupu musi pokryć sama. Specjalistyczne urządzenia rehabilitacyjne są cholernie drogie więc o do spłaty pozostała pokaźna sumka 7 600 zł Jest sposób żeby pomóc dziewczynie ….

Czytaj dalej

Google vs Bing

Robiąc poranny przegląd blogów branżowych natknąłem się na wpis prezentujący bardzo fajne narzędzie do porównywania wyników wyszukiwania w Google i Bing. Po ostatnich zawirowaniach w Google coraz częściej myślimy o promocji wyszukiwarki  Bing – drugiego wielkiego monopolisty jakim jest Microsoft. Wprawdzie przyzwyczailiśmy się do Google, ale dawano dawno temu szukaliśmy w Netsprincie,Szukaczu, MSN, Yahoo, Gooru. Może warto pomyśleć o zmianach i obrazić się na Google?

Czytaj dalej

Ręce mi opadły – ostatnia aktualizacja algorytmu Google to chyba największa niedoróbka tej firmy

Sprawdzam sobie właśnie jak wygląda pozycja mojego bloga i stron firmowych na zapytanie pozycjonowanie konin. Zapytanie jest bardzo rzadko wpisywane w Google, ale ma jedną podstawową zaletę. Zwykle jeśli ktoś je wpisuje to poszukuje firmy z mojej okolicy, więc mam 80% pewności, że Klient zdecyduje się na moje usługi.

Czytaj dalej