Archiwa kategorii: Pozycjonowanie

Nowy rok Nowy update Google

To już staje się naprawdę nudne, że co jakiś czas Google rotuje wyniki wyszukiwania dzięki swoim udoskonalonym algorytmom. Wszyscy się rozpisują szukając wspólnego mianownika. Wszystko wskazuje, że takowego u nie ma. Zwolennicy etycznych metod pozycjonowania zaliczyli 16-17 stycznia tak samo ogromne spadki jak i specjaliści od spamowania wyszukiwarki.
Czytaj dalej

Kolejny update algorytmu Google zwierzyniec powiększył się o kucyka Pony

Google przyzwyczaiło nas w tym roku do kolejnych modyfikacji algorytmu. Tym razem zwierzyniec powiększył się o kucyka Pony.  Ptaszki, miśki i kucyki sieją spustoszenie w wynikach wyszukiwania do tego stopnia, że nawet największe serwisy branżowe jak polskie  Money.pl, e-gospodarka,pl, tvn24.pl straciły widoczność na poziomie 20-80%, podobnie wygląda sytuacja na całym świecie. To bardzo nerwowy rok dla całej branży SEO na świecie.

Czytaj dalej

Jak się robi dobre SEO nie mając pojęcia o pozycjonowaniu czyli jajecznica z kurkami

Do napisania tego wpisu natchnęło mnie spotkanie z dwoma przesympatycznymi młodymi kobietami. Jedna z nich jest moją klientką a druga prowadzi blog kulinarny. W trakcie rozmowy o serwisie www, który być może będziemy wspólnie budować zboczyliśmy na temat pozycjonowania bloga kulinarnego.  Moja rozmówczyni chciała się dowiedzieć jak zwiększyć widoczność w wyszukiwarkach, żeby zwiększyć ruch. Ku mojemu zaskoczeniu Pani Monika nie posiadając żadnej wiedzy o pozycjonowaniu streściła mi podstawy SEO.  Jak to możliwe ?

Czytaj dalej

Zmasowany atak aktualizacji Google

Rok 2012 przejdzie w branży SEO do historii  za sprawą wdrażania kolejnych aktualizacja algorytmu Google – być może doprowadzi do radykalnych  zmian  w technikach pozycjonowania. Z pewnością nie uśmierci branży SEO, jak długo będą istniały wyszukiwarki internetowe tak długo branża SEO będzie próbowała z lepszym lub gorszym skutkiem ingerować w wyniki wyszukiwania. Ale do rzeczy. W ostatni weekend Google uraczyło nas kolejnymi „kilerami” branży SEO :)

Czytaj dalej

Ręce mi opadły – ostatnia aktualizacja algorytmu Google to chyba największa niedoróbka tej firmy

Sprawdzam sobie właśnie jak wygląda pozycja mojego bloga i stron firmowych na zapytanie pozycjonowanie konin. Zapytanie jest bardzo rzadko wpisywane w Google, ale ma jedną podstawową zaletę. Zwykle jeśli ktoś je wpisuje to poszukuje firmy z mojej okolicy, więc mam 80% pewności, że Klient zdecyduje się na moje usługi.

Czytaj dalej

Kolejna aktualizacja algorytmu Google

Powoli zaczynam się przyzwyczajać do kolejnych update algorytmu wyszukiwania Google. Za każdym razem czekają na mnie nowe niespodzianki w postaci zupełnie niewiarygodnych wyników w SERPACH. Wczoraj odkryłem, że zaplecze stoi wyżej od strony klienta a dokładnie jest na 1 pozycji a strona klienta na 7 :)

Czytaj dalej

Zespół SQT Google ukarał polskie witryny za stosowanie technik niezgodnych z wymogami wyszukiwarki

Od wczoraj portale branżowe donoszą o kolejnych działaniach SQT (Search Quality Team)  Oberwały serwisy min: Banku Millenium, sieci komórkowej Play. W poniedziałek  Kaspar Szymański na swoim profilu napisał info o nakładaniu ręcznych kar na serwisy, które stosuję nieakceptowane przez Google metody pozycjonowania.

Czytaj dalej

Subiektywne opinie o ostatnim update Google – Pingwin

Ostatni update algorytmu Google dopiekł  praktycznie wszystkim pozycjonerom w tym i mojej skromnej osobie. Pozwolę sobie przytoczyć kilka moich spostrzeżeń na temat tego update, które nie muszą się pokrywać z większością czy mniejszością specjalistów SEO w Polsce. Minęło już kilka tygodni więc pierwsze wnioski nasunęły się następujące:

Czytaj dalej

Google oszalało zmiany w wynikach wyszukiwania

Od kilku dni obserwuję potężne wahania pozycji moich klientów. Zacząłem się poważnie niepokoić o profesjonalizm moich działań, ale od wczoraj gorącym tematem na forum Pozycjonowania i Optymalizacja, jest właśnie niesamowita rotacja wyników wyszukiwania dla serwisów z wieloletnim stażem w dół i młodych stron w górę  ( stare serwisy zaliczyły poważne spadki z Top 3 nawet o 30 oczek w rankingu wyszukiwarki Google ). Młode serwisy pną się w górę.

Czytaj dalej

Google będzie karać za przeoptymalizowanie stron www

Pracownicy Google co jakiś vzas wdrażają mechanizmy (algorytmy), które mają na celu zmniejszenie ilości spamu w wynikach wyszukiwania lub ograniczenie skuteczności optymalizacji elementów strony internetowej. Doświadczyliśmy już kar za używanie systemów wymiany linków, czy kar za kupowanie linków, teraz w środowisku SEO zaczyna być głośno o karach za przeoptymalizowanie strony www. Nie wiem czy termin przeoptymalizowanie jest właściwy, ale dla potrzeb tego wpisu nie mogłem znaleźć innego.

Czytaj dalej