Następne pokolenie konińskich celebrytów – czyli młodzi politycy w akcji

Obserwuję ostatnio działania konińskiej młodzieży działającej w tzw partyjnych młodzieżówkach. Wszystko zaczęło się od jakże spektakularnej akcji zamalowywania faszystowskich symboli przez młodych działaczy Ruchu Palikota. Sam nie wiem czy to jeszcze Ruch Palikota czy nie ??. Pisze spektakularnej ponieważ czytałem o akcji na portalu LM  i fejsie. Idea szczytna najbladziej, ponieważ wszelkie symbole kojarzone z nietolerancją, totalitaryzmem powinny zniknąć z przestrzeni publicznej.

Wiele do życzenia pozostawia sposób przeprowadzenia całej akcji. Niestety starsi koledzy tu się nie popisali ani poseł ani regionalny działać Pan Jarosław M.  Nikt nie doradził młodym adeptom sztuki magicznej politycznej, ze na taką akcję trzeba się przygotować bardzo solidnie  a podstawową kwestią jest zaopatrzenie wszystkich uczestników w sprzęt i odzież ochronną a tak to wyszła jedna wielka pokazówka / ustawka, która rozśmieszyła mnie do łez :) Młodzieżówka w akcji poniżej Zdjęcie ukradłem z LM.pl więc jak ktoś chce sobie pooglądać jak dwóch patrzy a jeden w garniturze wykonuje prace malarskie zapraszam pod adres http://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/90392/zamaluja_faszyzm/

Myślę sobie nikt nie jest wstanie ich przebić Ruch Palikota z Konina Rulez !. Ale nie oto  czytam w Przeglądzie Konińskim , że niejaki  przewodniczący  Młodzieżowej Rady Miasta w Koninie , działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci czyli młodzieżówki Platformy Obywatelskiej w Koninie  obraził się na swoich kolegów za to, że odrzucono wniosek tejże rady w sprawie przyznania im przywileju w postaci darmowych przejazdów MZK Konin. Starsi koledzy mają takie przywileje czemu nie my :).   W PK czytam, że kolega z ugrupowania Przewodniczący Wiesław Steinke nie poparł wniosku młodszych kolegów, podkreślił, że praca w Młodzieżowej Radzie Miasta ma mieć charakter edukacyjny a nie wiązać się z otrzymywaniem dodatkowych przywilejów.

Hahahahhahahaha. Rośnie nam nowe pokolenie celebrytów z aspiracjami i roszczeniami – Podobno młodzież wnioskowała dawniej o diety, ale i tym razem starsi koledzy nie chcieli się dzielić. Ciężka jest praca młodych polityków w Koninie, ale Panowie sława i splendor pozostanie na lata 😉

Aktualizacja 07.11.2013

Ps. Tak dla porównania wpinam zdjęcie z akcji zamalowywania faszyzmu działaczy Ruchu Palikota teraz podobno Twojego Ruchu z Krakowa. Dziewczyna – widać, że przygotowana, widać, że autentyczna.  Kraków 1, Konin 0.