Konin sentymentalnie

Nowy rok zacznę sentymentalnie :) Od dłuższego czasu nie czytam już forum na LM.pl, ponieważ podobnie jak w komentarzach pod aktualnościami  większość dyskusji przeradza się w jatkę słowną, lub starcie prawicy z lewicą. Przestałem zaglądać  nawet na główną stronę portalu bo lokalne newsy jakoś tak przestały mnie interesować.  Zajawki pojawiające się na tablicy Facebook’a zupełnie mi wystarczały.  Przełamałem się dopiero po publikacji cyklu filmów  pt. „Z koniem w herbie”.  Właściwie to jeden film podzielony na kilka odcinków.

Podróż sentymentalna do lat dzieciństwa :).  Podkradłem z kanału LM na YouTube kilka odcinków dla tych, którym nie chce się wertować portalu i przeszukiwać kanału. Ps. Dobry pomysł to przeniesienie filmów na YouTube wszystko w jednym miejscu bez konieczności przekopywania  wszystkich newsów.

Zwłaszcza ten odcinek jest mi bliski. Mieszkając ponad 20 lat na skarpie praktycznie codziennie odwiedzałem amfiteatr, a większość lata spędzałem na odkrytym basenie. Teraz spacerując w Kurowie z dziećmi opowiadam o tych miejscach. Niestety już bez basenu :(

 

2 myśli nt. „Konin sentymentalnie

  1. Ja

    Co do LM-u to się zgodzę sam patrze na to z duża rezerwą brak tam moderacji od samego początku na forum i na stronie. Przykro mi tez ze taki portal w mediach reprezentuje nasze miasto szkoda tez ze nie ma odpowiedniej konkurencji może to by ich zmobilizowało. Nawet w samych komentarzach nie ma filtra słów dlatego można pisać bluzgi. Sam jako osoba z pierwsza grupa inwalidztwa bym im ta stronę moderował bo nadmiaru czasu mam dość, ale oni nawet nie chcą darmowej pomocy. Pozdrawiam

  2. Radosław Karczewski Autor wpisu

    Portal Lm ma konkurencję w postaci wirtualnykonin.pl czy też konin24.info, niedawno powstał infokonin.pl. Mamy wybór. Problem raczej leży w użytkowniczkach i mocach przerobowych pracowników portalu. Nie znam modelu biznesowego Lm.pl ale podejrzewam, że każda firma niechętnie daje dostęp do swoich narzędzi w obawie przed nieautoryzowanym wykorzystaniem. Z tego powodu zapewne nie przyjęto oferty darmowej moderacji forum czy aktualności. Ale to tylko moje gdybanie. Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.