Archiwa kategorii: Konin

Konin sentymentalnie

Nowy rok zacznę sentymentalnie :) Od dłuższego czasu nie czytam już forum na LM.pl, ponieważ podobnie jak w komentarzach pod aktualnościami  większość dyskusji przeradza się w jatkę słowną, lub starcie prawicy z lewicą. Przestałem zaglądać  nawet na główną stronę portalu bo lokalne newsy jakoś tak przestały mnie interesować.  Zajawki pojawiające się na tablicy Facebook’a zupełnie mi wystarczały.  Przełamałem się dopiero po publikacji cyklu filmów  pt. „Z koniem w herbie”.  Właściwie to jeden film podzielony na kilka odcinków.

Czytaj dalej

Konkurs o milion na promocje a Biuro Obsługi Inwestora Miasta Konin

Za sprawą radnego miasta Konina Pana Jana Urbańskiego i wczorajszego  newsa na portalu LM  zdecydowałem się na skreślenie  ostatniego w 2013 roku wpisu. Jakiś czas temu Pan Jan zaprosił mnie i zapewne wielu innych jego Facebook’owych znajomych do polubienia profilu na Facebooku   Biura Obsługi Inwestora Miasta Konin.   Biorąc pod uwagę narzekania i wręcz tragi-komiczne losy konkursu o „słynny milion” powstanie takiego Biura to  ważny krok,  w promocji gospodarczej miasta i znalezieniu potencjalnego inwestora. Póki co nie polubiłem  ale co jakiś czas zaglądam na profil.  Wczoraj odwiedziłem  nawet stronę internetową  BOIMK i myślę, że jest najlepszym przykładem jak posiadając milion można zepsuć  pierwsze wrażenie i sprawić, że czegoś się już nie polubi.

Czytaj dalej

Następne pokolenie konińskich celebrytów – czyli młodzi politycy w akcji

Obserwuję ostatnio działania konińskiej młodzieży działającej w tzw partyjnych młodzieżówkach. Wszystko zaczęło się od jakże spektakularnej akcji zamalowywania faszystowskich symboli przez młodych działaczy Ruchu Palikota. Sam nie wiem czy to jeszcze Ruch Palikota czy nie ??. Pisze spektakularnej ponieważ czytałem o akcji na portalu LM  i fejsie. Idea szczytna najbladziej, ponieważ wszelkie symbole kojarzone z nietolerancją, totalitaryzmem powinny zniknąć z przestrzeni publicznej.

Czytaj dalej

Ruszył serwis monitoringu pracy radnych w Koninie – to jest wersja beta?

Z małym falstartem ruszył serwis monitoringu działalności radnych Konina.  Pisząc falstart mam na myśli nie tyle czas realizacji serwisu ( serwis już w obecnej wersji wymagał od pomysłodawców i programistów dużego nakładu pracy ) co rozpoczęcia promocji strony kilka miesięcy przed jej rzeczywistym ukończeniem.  Przez kilka miesięcy lądowaliśmy w miejscu, gdzie nic się nie działo co mogło skutecznie zniechęcić do powrotu potencjalnych użytkowników.

Akcja Konin nie ma doświadczenia w promocji projektów internetowych więc ten błąd załóżmy, że możemy wybaczyć. ( Inna sprawa, że  „prezes Duczmal  jest w gorącej wodzie kompany i nie mógł już wytrzymać i wyrwał się  pół roku wcześniej że już nadchodzi, już jest będzie ……… ” ) i nie było 😉 Emocje wzięły górę nad rozsądkiem.

Czytaj dalej

Czego szukali mieszkańcy Konina w 2012 roku cz 1

Pod koniec roku tradycją mojego bloga stała się prezentacja fraz (zapytań) najczęściej wpisywanych w Google przez mieszkańców naszego miasta i powiatu. Od kilku lat na czołowych pozycjach pojawia się portal LM, a właściwie dwuliterowa fraza „lm”, z pewnością nie jest to dobry sygnał dla innych mediów, które posiadają własne portale regionalne.poszukujemy rozkładu jazdy i repertuaru lokalnych kin i niestety cały czas zapytania związane z poszukiwaniem pracy dominują w Google. Ale żeby nie być gołosłownym zapraszam do zapoznania się z wykresami prezentowanymi przez samą wyszukiwarkę Google w ramach usługi Google Trends

Czytaj dalej

Zróbmy sobie portal czyli tajemniczy infoKONIN.pl

Otrzymałem dzisiaj mejla od kolegi Piotra, ( który bywa wszędzie i wszystkich zna –  no prawie wszystkich), z treścią zaproszenia na inaugurację otwarcia nowego portalu regionalnego infokonin.pl.  Zaproszenie otrzymał Piotr przesłał mi żeby się dowiedzieć czy znam temat. Nie znałem.  Mógłbym przejść koło całego wydarzenia obojętnie ( praktycznie co roku powstają portale regionalne tworzone przez lokalne media lub agencje reklamy, partie polityczne i organizacje pozarządowe.  Mamy już bezpieczny, młodzieżowy, kulturalny i …. Konin )  Treść zaproszenia i program mnie zaintrygowały . Bardzo ale to bardzo tajemniczy ów portal. Dlaczego…?

Czytaj dalej

Na szczupaka nad Wartę w Koninie – materiał sponsorowany Starostwa Powiatowego w Koninie

Króciutki wpis o działaniach promocyjnych naszego  Starostwa Powiatowego w Koninie. Jednym z moich ostatnich hobby jest wędkowanie. Wraz z moim synkiem, a czasem nawet z dziećmi i żoną wędkujemy sobie na konińskich akwenach :) . W związku z tym, że kartę wędkarską mam od maja 2012 roku ( wcześniej nie potrzebowałem mój dziadek był rybakiem w Powidzu )  moja wiedza o metodach, technikach połowu wędką jest znikoma. Śledzę w wolnych chwilach więc wszelkie info na portalach min. na wędkuje.pl  I o to natknąłem się na artykuł promocyjny naszej

Czytaj dalej

Pomagamy Joasi Maciejewskiej

Są rzeczy ważniejsze i pilniejsze niż pozycjonowanie. Przede wszystkim mogą nam sprawić więcej przyjemności. Jedną z nich jest pomoc innym ludziom. Bez jakichkolwiek wstępów przesyłam link do profilu http://www.facebook.com/joannamaciejewskapomoc   na Facebooku, gdzie szerzej opisany jest problem. W skrócie sprawa wygląda tak Joasia jest osobą poruszająca się na wózku inwalidzkim z dodatkowymi problemami kończyn górnych. Do swojej rehabilitacji potrzebuje urządzenia o kosmicznej nazwie MOTOMED viva2. Opis tego urządzenia znajdziecie na profilu ( link powyżej ). Joasia otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu, niemniej część kosztów zakupu musi pokryć sama. Specjalistyczne urządzenia rehabilitacyjne są cholernie drogie więc o do spłaty pozostała pokaźna sumka 7 600 zł Jest sposób żeby pomóc dziewczynie ….

Czytaj dalej

Akcja – dała radę ! Dworzec w Koninie pomalowany

W poniedziałkowy poranek z czystym sumieniem mogę napisać, że Akcja Konin daje radę ! Oglądam właśnie fotki z akcji malowania dworca PKP w Koninie i myślę, że kolejne inicjatywy tego stowarzyszenia zakończą się również sukcesem.  Na lokalnym portalu LM pojawiają się komentarze, że na żółto i paskudnie, ale „Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził”.

Czytaj dalej

Mamy nową stronę Urzędu Miasta w Koninie

Doczekaliśmy się nowej odsłony serwisu www.konin.pl.  Stronę miałem okazję odwiedzić przypadkiem już w święta korzystając ze smartfona, ale postanowiłem nie zaglądać do internetu przez 3 dni więc szybko zerwałem połączenie. Wróciłem dziś i jak to powiedział mój klient o stronach robionych przez moją firmę  ” Poprawna ale nie powala” :) Czy strona Urzędu Miejskiego w Koninie jest poprawna i czego od niej oczekujemy?

Czytaj dalej